Windy dla osób niepełnosprawnych

W Intec Poland rozumiemy różnorodne potrzeby naszych Klientów. Dlatego oprócz klasycznych wind osobowych i towarowych, oferujemy także takie o specjalnym przeznaczeniu. Jedną z nich jest winda dla niepełnosprawnych. To alternatywne rozwiązaniem dla klasycznej windy, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą czuć się bardziej komfortowo.

Chcemy ułatwić życie tym, którzy tego potrzebują

Żyjemy obecnie w świecie, w którym świadomość ludzka jest większa. Zdajemy sobie sprawę z problemów, jakie mogą dotykać innych. Chcemy przyczynić się do ułatwienia życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością, dlatego w swojej ofercie wyszczególniamy specjalne windy dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Windy dla osób niepełnosprawnych są niezbędnym elementem budynków publicznych i prywatnych. Zapewniają dostępność i równość szans dla osób z ograniczoną mobilnością. Z tego względu w Intec Poland staramy się projektować i produkować windy dla niepełnosprawnych, które są bezpieczne,  a przy tym dostosowane do wszystkich norm, czyli między innymi posiadają odpowiednią wielkość oraz są łatwe w obsłudze dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu przycisków.

Intec Poland - wysokie standardy i najwyższa jakość

Windy dla osób niepełnosprawnych są wyposażone w specjalną platformę, na której może się zmieścić wózek inwalidzki lub inny środek transportu, którym poruszają się osoby z ograniczoną mobilnością. Takie windy muszą być odpowiednio dostosowane do użytkowników, dla których są przeznaczone. Nasze windy produkujemy  w różnych rozmiarach i kształtach. Instalujemy je wewnątrz bądź na zewnątrz budynku. W tego rodzaju konstrukcjach należy zadbać, o to by użytkownik z ograniczoną mobilnością mógł wygodnie sterować windą od środka, dlatego szukamy odpowiednie miejsce na przyciski lub lustro wewnątrz windy.

Nasze windy są projektowane tak, aby spełniać standardy bezpieczeństwa i przepisy dotyczące dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dbamy o bezpieczeństwo pasażerów w trakcie poruszania się urządzeniem, a także o proste, nieskomplikowane wsiadanie i wysiadanie z windy.

Stawiamy na indywidualne podejście do Klienta i jego oczekiwać. Dopasowujemy nasze urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników, rozumiejąc problemy, z jakimi się zmagają. Jeśli Klient ma specjalne wymagania dotyczące windy, to jesteśmy w stanie dostosować nasze urządzenia do tych wytycznych.

Po czym poznać właściwie zaprojektowaną windę

Winda odpowiednio dostosowana do osób niepełnosprawnych to taka, która charakteryzuje się:

Pojemnością. W środku powinno być dość miejsca. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w użyciu są różne modele wózków, w tym też te naprawdę duże, zajmujące sporo miejsca. Użytkownik windy nie powinien czuć się zamknięty w ciasnej przestrzeni. Powinien mieć możliwość, żeby samodzielnie manewrować, zarówno wsiadając, jak i wysiadając. Z tego powodu budując windy dla osób niepełnosprawnych damy o jej odpowiedni metraż.

Sterowalnością. Przyciski znajdujące się we wnętrzu windy powinny być tak umiejscowione, by umożliwić użytkownikowi wygodne sterowanie windą w postawie siedzącej. Tak jak w przypadku każdej windy, panel sterowania powinien być oznakowany w sposób intuicyjnie zrozumiały dla każdego.

Komfortem. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort korzystania z windy dla niepełnosprawnych jest odpowiednio zamontowana poręcz. Jest ona niezbędna, aby użytkownik mógł poczuć się bezpiecznie i stabilnie podczas poruszania się wewnątrz windy. Zwracamy uwagę na to, by poręcze były umieszczone na odpowiedniej wysokości, tak, aby osoba siedząca mogła ją wygodnie chwycić. Ważne jest również, aby zostały one właściwie i trwale umocowane, co zapewnia maksymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania z windy.

W Intec Poland podchodzimy do realizacji naszych usług w sposób kompleksowy. Zapewniamy również pełne wsparcie techniczne i serwisowanie urządzeń dla naszych Klientów.

Nasi specjaliści są zawsze gotowi do udzielania pomocy i rozwiązywania wszelkich problemów związanych z użytkowaniem windy dla niepełnosprawnych.

Zachęcamy do kontaktu!

Pliki do pobrania

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.

Dane adresowe

Intec Poland Sp. z o. o. Spółka komandytowa
ul. 5-go Marca 9
78-520 Złocieniec
intecpoland@intecpoland.com

NIP: PL2530345943
REGON: 380805462

Osoby do kontaktu

Robert Borysiewicz
Obsługa klienta / Wsparcie techniczne
+48 530 101 700
robert.borysiewicz@intecpoland.com

Enrico Wadewitz
Obsługa klienta / Logistyka
Europa Zachodnia
+49 160 32 38 819
enrico.wadewitz@intecpoland.com

Formularz kontaktowy

[contact-form-7 id="5" title="cf"]

Strona korzysta z plików cookies. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich użycie.

Czytaj więcej Akceptuję